News

Event news Upcoming

No events

Events Latest

No events

Calendar News

May 2018
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Ukončenie projektu AutoNet

Inovácie sú driverom zabezpečujúcim  konkurencieschopnosť v EU. V roku 2009 sa deväť partnerov  zo siedmych európskych krajín, pôsobiacich v auautonet_network.pngtomobilovom priemysle rozhodlo spojiť svoje sily a vytvoriť stabilnú automotive sieť AutoNet.  V dnešnej dobre sa slovo europrojekt stalo takmer klišé. Ľudia sú voči nim skeptickí, neveria že niečo reálne prinesú. V mori rôznych nezmyslov sa ale určite nájdu aj také ktoré za niečo stoja

Projekt AutoNet je trojročný projekt, ktorý počas svojho života prispel k networkingu a kooperácií SMEs, výskumných a vývojových inštitúcii a univerzít pôsobiacich v automobilovom priemysle. Automobilový priemysel je nepochybne jedným z ťahúňov slovenskej ekonomiky, preto podporovať tých ktorí vytvárajú výsledky je viac než potrebné. Práve toto bolo cieľom projektu AutoNet.

 

Prvým spôsobom akým sa o toto snažil bola výmena skúseností počas seminárov v rôznych európskych automotive mestách, ktorých súčasťou bola aj prehliadka miestnych automobiliek. Ďalším podstatným výsledkom ktorý AutoNet priniesol je transfer služieb. Každý partner projektu poskytoval v rámci svojho regiónu službu ktorú ponúkol ostatným a tí si ju prispôsobili na svoje lokálne potreby.

 

 

 

Veľmi prínosným nástrojom projektu AutoNet bol pracovný balík týkajúci sa MatchMakingu. Prvým nástrojom MatchMakingu je MatchMakingová databáza, v ktorej sa nachádza 491 subjektov z regiónu Centrálnej Európy, Turecka, Ukrajiny a Ruska. Počas troch rokov trvania projektu bolo zorganizovaných 12 MatchMakingových eventov.  Účastníci MatchMakingových eventov mali možnosť v krátkom čase na jednom mieste sa stretnúť s veľkým množstvom potencionálnych partnerov. Výsledkom MatchMakingových eventov je 573 spoločností participujúcish na týchto eventoch, ktoré mali spolu 1372 bilaterálnych rokovaní na základe ktorých sa podpísalo 12 súhlasov o spolupráci. Na MatchMakingových eventoch sa okrem malých a stredných podnikov zúčastnili aj „veľkí hráči“ akými sú napríklad Matador, Brembo či Pirelli.

 

Snahou všetkých členov AutoNetu je udržať jeho výsledky. Preto v nasledujúcich rokoch budeme spolupracovať ako členovia siete AutoNet ktorá je pre svojich záujemcov otvorená. Členstvo v AutoNet sieti znamená propagovanie jeho členov, nastávajúcich eventov poskytujúcich služieb a tiež obsahuje MatchMakingovú databázu.

 

Projekt bol financovaný 85% z Európskeho fondu regiońalneho rozvoja a operačného programu Centrálna Európa.

jce_partners.png

 

 

 

 

 

 


www.autonet-central.eu